НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Вишковић: Нови устав биће у сагласности са Дејтоном

12/03/2025

Предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић рекао је да ће нови устав Републике Српске бити у сагласности са Дејтонским мировним споразумом, те истакао да су институције Српске спремне да разговарају са преставницима бошњачког и хрватског народа како би се заштитила права и слободе тих народа.

 

 

– Господо посланици немојте пропустити историјски моменат. Српска има право да доноси одлуку о новом уставу – рекао је Вишковић током скупштинске расправе о приједлогу одлуке да се приступи доношењу новог Устава Српске.

Вишковић је рекао да није проблем да се у новом уставу задржи Вијеће народа и потпредсједници Српске, али да мора бити прописано шта је то витални интерес и да више не постоји могућност злоупотреба.

– Ми смо имали само злоупотребе. Неко ко се зове потпредсједник Српске, без обзира из ког народа долазио, мора да штити интересе Републике Српске – рекао је Вишковић.

Вишковић је навео да се не боји ни једног суда и да је спреман отићи на било који суд на свијету који ће судити по закону, нормама и правилима.

– Да идем на суд за који знам да је већ написао пресуда, зашто ми то треба? – рекао је Вишковић.

Он је поновио да Кристијан Шмит нема ни један папир да је високи представник у БиХ.

Вишковић је рекао да су одређени центри моћи осмислили план како путем вануставних Суда и Тужилаштва БиХ треба да се разрачунају са Републиком Српском.

– Српска није била предвиђена да преживи свих ових послије Дејтона – рекао је Вишковић.

Он је додао да Српске више нема уколико јој буде одузета имовина.

Премијер Републике Српске Радован Вишковић изјавио је да Бошњаци у Српској имају далеко већа права од Срба у Федерацији БиХ.

Вишковић је, реагујући на изјаве бошњачких посланика у Народној скупштини Републике Српске, поручио да они не треба да провоцирају, јер Срби у ФБиХ готово да немају никаква права, а њих више од 150.000 је протјерано из Сарајева.

Он је истакао да неће бити допуштено урушавање институција Српске.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести