НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Влада Српске: Састанак амбасадора без заједничког става најбоље показује да им је Марфи дириговао

28/02/2025

Сарајевски састанак амбасадора у БиХ након којег нису услиједили никакво саопштење или заједнички став, најбоље показује да је креатор свих претходних догађаја био бивши амерички амбасадор у БиХ Мајкл Марфи, речено је у Влади Републике Српске.

– Ваљда је сад то људима у Републици Српској, а и у комплетној БиХ потпуно јасно – истакли су из Владе.

 

Из Владе су подсјетили да је Марфи своје личну мржњу и злобу уперио против српског народа и према представницима институција Републике Српске, прије свега према предсједнику Републике Милораду Додику, те да је водио лични рат у којем је злоупотријебио неименованог и непостојећег високог представника Кристијана Шмита, али, нажалост, и институције БиХ, као што су Тужилаштво и Суд БиХ.

 

– Више је него јасно и показало се да је пресуда предсједнику Републике Српске написана још прије одржавања предсједничких избора у САД, што је и потврдио члан правног тима предсједника Републике адвокат Анте Нобило. Јавност је имала прилику да чује да је Нобило рекао да је из кругова у Сарајеву имао информацију да је пресуда написана два и по мјесеца прије него што је саопштена – нагласили су из Владе за Срну.

 

Из Владе су истакли да су Република Српска и представници њених институција небројано пута указивали на управо овакве радње и дешавања.

 

Нажалост, нагласили су из Владе, политички лидери из реда бошњачког народа из Сарајева су знали за овакав слијед догађаја, али заслијепљени мржњом према Републици Српској, очито су сматрали да овакав расплет ситуације иде њима у прилог.

 

Нажалост, недопустиво је и за такве ствари у свим нормалним демократијама најстроже би били кажњени представници тужилачке и судске власти који су учествовали у креирању оваквих радњи, навели су из Владе.

 

– И данас имамо то што имамо. Ту постављамо недвосмислено питање – ко су креатори тренутног политичког и безбједносног стања у БиХ – Република Српска, представници њених институција или ови други са бившим амбасадором САД у Сарајеву на челу. Рјешење за будућност ове земље је управо да креатори и учесници државног удара на БиХ буду санкционисани у складу са Уставом и законом, а не да се по ко зна који пут у БиХ врши замјена теза и да се прогоне, малтретирају и санкционишу људи који су управо упозоравали на ова дешавања – истакли су из Владе.

 

Из Владе Републике Српске су позвали све поштене људе у БиХ, без обзира на вјерску и националну припадност, да добро размисле ко их је довео у овакву ситуацију.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести