НОВОСТИ

КАКВИ СУ БОРЦИ БИЛИ ТИТО И САВА: Зорка (104) се присјећа борбе против окупатора, једну ствар је Маршал дозвољавао само њој! |

НАЈВЕЋА ИЗДАЈА У ИСТОРИЈИ: У Хрватској овај догађај ни послије 81 године не могу да забораве, ни опросте зликовцу Павелићу! |

ПИСАО О НЕВОЉАМА НАРОДА: Да се не заборави великан Радоје Домановић |

ЗЕКАН ЈЕ ЛЕГЕНДАРНИ КОЊ СРПСКЕ ВОЈСКЕ: Служио је у 2 рата, а акт о његовој демобилизацији чува се као ПОРОДИЧНО БЛАГО |

ПОРАЗ ЗБОГ СРПСКЕ НЕСЛОГЕ: Турци опљачкали и спалили српски манастир |

ОВДЈЕ СЕ ПИСАЛА ИСТОРИЈА СРБИЈЕ, А НИКО НЕ ЗНА КО ГА ЈЕ ПОДИГАО! Манастир настао је прије Немањића, а ово су ДОКАЗИ |

ПОСЛИЈЕ ТОЛИКО ГОДИНА ОТКРИВЕНО ЗАШТО ТИТО И ЈОВАНКА НИСУ ИМАЛИ ДЈЕЦЕ! Сазнање је ШОКАНТНО |

ТАЈНУ ПОСЉЕДЊИХ ОБРЕНОВИЋА ЧУВА ОВА ЗГРАДА У ЦЕНТРУ БЕОГРАДА: Бијела љепотица гдје су се састајали љубавници |

УСПОН СРБИЈЕ, ДИНАСТИЈА ВЛАСТИМИРОВИЋ И НАСТАНАК ПРВЕ ДРЖАВЕ: Историја Срба није почела са Немањићима |

КРАЉ ПЕТАР ПРВИ БИО ЈЕ НАЈОМИЉЕНИЈИ ВЛАДАР, А ЊЕГОВЕ ОПАСКЕ НА УСТАВ ИЗ 1888. КАО ДА СУ ПИСАНЕ ЗА ОВО ВРИЈЕМЕ |

Врањеш: Додик подигао ниво славља Дана Републике на виши ниво; Поједини раде неинтелигентни спин

13/06/2024

Свесрпски сабор је историјски догађај са којег су послате поруке да смо јединствен народ, али и поруке мира, заштите традиције, културе, стабилности и важност економије, рекао је за РТРС амбасадор БиХ у Србији Александар Врањеш.

Александар Врањеш

– Чекали смо деценије да се српски политички представнивци окупе у овом формту. Ово је важно у историјском смислу – рекао је Врањеш.

 

Нагласио је да је неопходно консолидовати српски народ.

 

–  Живимо у тешким временима, јер имамо геополитичка кретања и интересе – рекао је Врањеш.

 

Нагласио је да се српски народ окупио око заједничких интересе, а то је да останемо јединствени и цјеловити.

 

– И да рјешавамо заједно све будуће проблем. Ово није усмјерено против било кога, ово је унутрашње српско питање. И то не треба никоме да смета – рекао је Врањеш.

 

Нагласио је да Сабор представља позитиван догађај и да би требао бити поздрављен у српском корпусу.

 

– Неки из опозиције то минимизују. Нико не укида Дан Републике Српске. Управо је предсједник Српске Милорад Додик подигао ниво славља Дана Републике на виши ниво. Видјећемо да ли ће се поједини извинити 9. јануара 2025. године. Они раде неинтелигентни спин – рекао је Врањеш.

 

Нагласио је да је Свесрпски сабор позитивна платформа на основу које треба даље дјеловати.

 

– Прије свега и око економије. Шта као дође до рата ЕУ и Русије? Шта ако дође до краха евра? Одмах би се осјетила криза код нас. Морамо бити јединствени и да све потенцијалне кризе ријешимо заједно – навео је Врањеш.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести