НОВОСТИ

ОД МУСЛИМАНА СЕ ТО МОГЛО И ОЧЕКИВАТИ! Фалсификују историју и бришу симбол српског отпора |

КАКО ЈЕ ПОСТАО ВИТЕЗ Од змаја и виле, до Херцеговине и Косова! Јунак којег сви желе |

НАЈМЛАЂА ЖРТВА ДЈЕЧАК ОД 13 ГОДИНА Муслимански агресори нису имали милости за дјецу, жене и непокретне старце, па попалили и све српске куће |

ПЈЕВАЈУЋИ ОПЕРЕТЕ ИШЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ: Страдање културне елите, глумаца и новинара у поратном Београду |

ДОКУМЕНТА НЕ ЛАЖУ! СРБИ ЈЕДИНИ УСТАЛИ ПРОТИВ ФАШИЗМА А Хрвати и Муслимани били лојални… |

ИМАО ЈЕ ДОБАР РАЗЛОГ Зашто патријарх Павле никада није вјенчавао ни сахрањивао? |

САВЕЗНИЧКЕ БОМБЕ СРАВНИЛЕ НЕБРАЊЕНИ ГРАД СА ЗЕМЉОМ Комунистри све знали, одобрили и на крају заташкали |

ВЈЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Остала је само једна једина круна неког српског владара данас у Србији |

ЗБОГ ЊЕНЕ ХУМАНОСТИ, МОЖДА ЈЕ ПРОГЛАСЕ ЗА СВЕТИЦУ! Знате ли ко је Јелена Савојска и зашто је тражила дворску даму из Србије? |

ИДЕМО ЛИ ЊИХОВИМ СТОПАМА? Стефан Немања и Стефан Првовенчани су стварали државу, а Свети Сава је испунио духовним и културним садржајима! |

Вулић: Поступање вануставног Тужилаштва говори да БиХ нема будућност

12/03/2025

Шеф Клуба посланика СНСД-а у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ Сања Вулић рекла је данас да поступање вануставног Тужилаштва БиХ по памфлетима туристе Кристијана Шмита јасно говори да БиХ нема никакву будућност.

 

 

– То говори да је ово једна накарадна група, окупљена у правосуђу, чији је циљ да изврши разградњу Дејтонског мировног споразума, да од Републике Српске направи празну љуштуру, а Србе да прогласи непожељним народом на овим просторима. Е па господо, борба тек слиједи – поручила је Вулићева.

Вулићева је, коментаришући налог за привођење предсједника Републике Српске Милорада Додика, предсједника Народне скупштине Ненада Стевандића и премијера Радована Вишковића, истакла да је то порука свим Србима који живе у Републици Српској да су вишак и да треба да оду, како би се дошло до крајњег циља, а то је унитарна БиХ.

– Док постоји педаљ Републике Српске, на ту мисију могу заборавити! Они изазивају нове сукобе и хаос. Надам се да имају барем мало здравог разума и да ће одустати од таквих сулудих идеја – изјавила је Вулићева у Сарајеву.

Према њеним ријечима, представници Републике Српске поштују своје институције и уставом загарантована права, док вануставно Тужилаштво и не зна шта је Устав, што и не чуди, јер не поступа по законима које доноси законодавни орган, већ по памфлету туристе Шмита.

Вулићева је напоменула да су представници Републике Српске све вријеме наглашавали да је зграда правосудних институција у Сарајеву казамат који је служио и служи за мучење Срба, као што је то било у посљедњем рату.

– Сада видимо да се тај прогон наставља и оно што је тужно јесте да је Србин главни тужилац и да се солидарисао са свима онима који желе да врше прогон Срба и српског народа са ових подручја – истакла је Вулићева.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести