НОВОСТИ

ОД МУСЛИМАНА СЕ ТО МОГЛО И ОЧЕКИВАТИ! Фалсификују историју и бришу симбол српског отпора |

КАКО ЈЕ ПОСТАО ВИТЕЗ Од змаја и виле, до Херцеговине и Косова! Јунак којег сви желе |

НАЈМЛАЂА ЖРТВА ДЈЕЧАК ОД 13 ГОДИНА Муслимански агресори нису имали милости за дјецу, жене и непокретне старце, па попалили и све српске куће |

ПЈЕВАЈУЋИ ОПЕРЕТЕ ИШЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ: Страдање културне елите, глумаца и новинара у поратном Београду |

ДОКУМЕНТА НЕ ЛАЖУ! СРБИ ЈЕДИНИ УСТАЛИ ПРОТИВ ФАШИЗМА А Хрвати и Муслимани били лојални… |

ИМАО ЈЕ ДОБАР РАЗЛОГ Зашто патријарх Павле никада није вјенчавао ни сахрањивао? |

САВЕЗНИЧКЕ БОМБЕ СРАВНИЛЕ НЕБРАЊЕНИ ГРАД СА ЗЕМЉОМ Комунистри све знали, одобрили и на крају заташкали |

ВЈЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Остала је само једна једина круна неког српског владара данас у Србији |

ЗБОГ ЊЕНЕ ХУМАНОСТИ, МОЖДА ЈЕ ПРОГЛАСЕ ЗА СВЕТИЦУ! Знате ли ко је Јелена Савојска и зашто је тражила дворску даму из Србије? |

ИДЕМО ЛИ ЊИХОВИМ СТОПАМА? Стефан Немања и Стефан Првовенчани су стварали државу, а Свети Сава је испунио духовним и културним садржајима! |

Запошљавање у јавним предузећима без сагласности Владе Српске биће третирано као кривично дјело

10/03/2025

Запошљавање у јавним предузећима без сагласности Владе, биће третирано као кривично дјело, јасан је предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић. У току су разговори са свим руководиоцима ових предузећа, а одговорности неће бити амнестирани ни надзорни одбори.

 

Сва јавна предузећа мораће да положе рачунице и рачуне на увид, јасан је предсједник Владе Радован Вишковић. Подсјећа да је Закон о раду прецизан, а санкције ригорозне, а они који се оглуше о закључак Владе, осјетиће јасне посљедице.

– Неће више нико моћи да доведе неког свог страначког колегу за рукицу и да га тамо негдје запосли. Провјеравам са директором Пореске управе сваког 30. или 31. у мјесецу сва та предузећа колико су имали претходни мјесец. Гдје год примјетимо да је и један запослен више, а морају их све пријавити кроз Пореску, тај директор истог дана биће санкционисан, не занима ме из које партије долази – реако је Вишковић.

Детаљне контроле неће бити поштеђени ни надзорни одбори. Шуме Српске већ су се ухватиле у коштац са нагомиланим проблемима, од вишемилинских губитака до проблема прекомјерног запошљавања. Из управе предузећа објашњавају да је један од механизама за којим су посегнули, прерасподјела радне снаге. Једини захтјеви, наводе, који би могли да се нађу на адреси ресорног министарства, јесу они за запошљавањем радника у производњи, сјекача и тракториста.

– Примали смо и до сада такве раднике, међутим, када примимо, он донесе љекарско увјерење да је здрав и способан. Ради двије године ради, нема никакве повреде на радном мјесту и након двије године донесе некакво рјешење да му је смањена радна способност и он више не може да буде у производњи, све му смета, мора да промијени радно мјесто. Тренутно уназад 3, 4 године, таквих имамо 374, затражена је ревизија – навео је в.д. директора Шуме Републике Српске Блашко Каурин.

Под лупом Владе и Путеви Републике Српске. Из овог јавног предузећа наводе да је један од њихових стратешких циљева рационализација која ће, како наводе, довести до побољшања рада, самим тим и свеукупе ситуације путне мреже.

– Јавно предузеће Путеви Републике Српске на лична примања запослених изваја око три одсто буџета и сматрамо да, уз одређену рационализацију и прерасподјелу обавеза запослених радника, можемо побољшати квалитет и ефикасност рада. Самим тим у наредном периоду очекујемо ефекте ових активности и повећање прихода предузећа – истакли су у саопштењу.

Најављен је насатавак већ започете рационализације и у Електропривреди Српске.

– Свакако да постоји вишак радних мјеста и некада је систем бројао много мање мјеста, данас бројимо око 8.900 у цјелости 11 предузећа, пет дистрибутивних, пет производних и матично, као и јавно снабдијевање широм Српске, тако да мишљења сам да ћемо наћи простор и за оптимизацију и за рационализацију – изјавио је директор Електропривреде Републике Српске Лука Петровић.

Главни циљ, како наводе из Електропривреде, јесте постизање бољих ефеката у цјелокупном енергетског систему.Чекамо да прође и тај процес рационализације, па да видимо конкретне резултате.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести