НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Додик: Доприносим јединству српског народа

16/02/2022

Нисам упознат ко је рекао да је донесена одлука да поједини амбасадори ЕУ не присуствују Дану државности Србије зато што сам ја тамо, изјавио је српски члан Предсједништва Бих Милорад Додик за Еуроњуз Србија.

 

Милорад Додик

 

Додик је нагласио да је добио позив и упитао „како могу да одбијем Србију и да не дођем?“.

– Већи удар за Србију би био да нисам дошао него ти амбасадори. Ја доприносим јединству српског народа – поручио је Додик.

Говорећи о санкцијама које су му увеле Сједињене Америчке Државе, Додик је поручио да не зна због чега је дошло до тога. Подсјетио је да му је санкције увела још стара администрација САД 2018. године.

– Ја нигдје нисам пресуђен за било какво кривично дјело, не води се ниједан процес против мене нигдје у свијету – истакао је Додик.

Српски члан Предсједништва БиХ је поручио да „ни њему ни Српској ништа не значи увођење америчких санкција“.

Додао је да би „у случају евентуалног увођења санкција од ЕУ, на тај начин Брисел написао одлуку за самосталност Републике“.

– Ја сам члан Предсједништва БиХ, нисам функционер Републике Српске, ја представљам Српску тамо. Ако сам под санкцијама, онда је под санкцијама највиши орган БиХ, а не Република Српска – рекао је Додик одговарајући на питање шта би за грађане Српске значило ако би биле уведене санкције и од ЕУ.

Додик је нагласио да ЕУ већ 25 год покушава у БиХ нешто да уради и да они имају илузију о БиХ која не може да се одржи.

– Они мисле да је све у новцу. Постоје људи, политике и народи којима то није најважнија ствар, не може се продати слобода и Република за неки њихов прљави новац – рекао је Додик.

Српски члан Предсједништва БиХ је нагласио да „Милорад Додик није Република Српска“.

– Када изгубим на изборима, ја ћу се поздравити од политике, никога нећу довести у позицију да се жртвује због мене. Ја се жртвујем због Републике Српске. Никад није било лако водити Српску. БиХ као држава не постоји. Она је заједница два ентитета и три конститутивна народа – рекао је Додик.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести