НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Додик: Приближаваћемо се статусу самосталности (ВИДЕО)

21/10/2022

Република Српска ће се у будућности, без обзира на могуће трансфере на свјетској геополитичкој сцени, све више приближавати статусу самосталности у вези са Дејтонским споразумом, изјавио је српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик на конференцији за новинаре.

 

 

– Уколико буде спремности да се БиХ врати на уставни поредак утврђен Дејтонским споразумом, ми ћемо бити у БиХ, а уколико то не буде, покренућемо процес своје самосталности. Ми ћемо се за то борити. Превише има доказа који показују да Српска не може остати у БиХ и да је БиХ лоше мјесто за Српску и Србе у њој – поручио је Додик.

Додик је нагласио „да ће се апсолутно морати утврдити интерес Српске, што ће бити ствар политичких процеса“.

– Још смо спремни да живимо у уставној позицији БиХ ако неко то хоће, а ако неће, онда ћемо се борити против антиуставне позиције. О таквим темама разговараће се по формирању нових власти – рекао је Додик.

Додик је напоменуо да Република Српска има велике губитке зато што је у БиХ, почевши од тога да се проблематизује имовина Српске која није проблематична.

– БиХ припада само оно што јој је дато Уставом, и према Уставу БиХ нема имовине, војске, обавјештајне службе, судова. Имовина Српске је ријешена Дејтонским споразумом и без икакве потребе је стављена на дневни ред како би била проблематизована. По питању имовине Српске која се проблематизује у наредним мјесецима Српска ће дати одговоре, и то веома прецизно, и по том питању неће бити прихваћена ниједна мјера високог представника јер је лажан – истакао је Додик.

Додик је навео да је Дом народа у ФБиХ уставна категорија, док је Вијеће народа Српске наметнуо некадашњи високи представник Волфганг Петрич који на то није имао право, и према карактеру та два тијела нису иста.

– Ми већ годинама разговарамо да уредимо Вијеће народа. Вјероватно ће лажни високи представник ићи на усложњавање ситуације и нешто по том питању предложити. Ми то нећемо прихватити нити ћемо поштовати његове одлуке – закључио је Додик.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести