НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Мазалица: СНСД се није борио да ускрати делегата опозицији

02/12/2022

Посланик СНСД-а у Народној скупштини Републике Српске Срђан Мазалица сматра да од кад је гавран поцрнио није било веће глупости од оне да су странке из Сарајева „испоручиле“ СНСД-у четвртог делегата у Дому народа, како тврде Бранислав Бореновић и Игор Црнадак.

 

 

– Бореновић, Црнадак и остали договарали су са тим странкама из Сарајева да гласају за њихове листе. И они су гласали. Наши кандидати СНСД-а нису добили нити један једини глас мимо наших коалиционих – 53 – нагласио је Мазалица упитавши „како је то СНСД добио четири делегата захваљујући странкама из Сарајева“!?

Он је навео да се СНСД борио да се изаберу њихови делегати јер имају намјеру, и то су до сада показали, да се у Парламентарној скупштини БиХ не усвоји ниједан закон на штету Републике Српске.

– СНСД се није борио да мјесто делегата ускрати СДС-у, ПДП-у или Небојши Вукановићу, нити је о томе преговарао са било којом сарајевском странком. И како смо ми кривци за толику мржњу и фрустрацију коју показују Бореновић и Црнадак јер нису добили довољно гласова из Сарајева и јер су њихови посланици правили неважеће гласачке листиће, или Вукановић, који чак није ни имао свог кандидата – рекао је Мазалица.

Истакао да је Република Српска политичка заједница, а њена аутономија подразумијева да се одлуке које се тичу Српске не доносе изван ње.

Нагласио је да Клуб Срба у Дому народа треба да уважава ставове Народне скупштине о важним питањима и кад год то она затражи.

– Јуче изабрани састав делегата Срба у Дому народа одражава и састав Народне скупштине. Настојаћемо да важне законе из Парламентарне скупштине БиХ ставимо и пред посланике опозиције, али кад усвојимо закључке како да гласају наши делегати из Српске, да обавежемо и тог једног из СДС-а, тако да не видим чему љутња која долази из опозиције. Да ли зато што су им функције важније од свега, па се о њима не могу договорити, ни између себе ни са сарајевским странкама, или зато што четири делегата СНСД-а појефтињују њихову издају и подаништво на БиХ нивоу, толики труд да СНСД-у ускрате четвртог делегата није им се исплатио – нагласио је Мазалица, додавши да ко другом јаму копа, сам у њу упада.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести