НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Нинковић јасан: „Насиље не би требало да буде ичији избор“

30/06/2023

Предсједник Скупштине града Бањалука, Љубо Нинковић објавио је на свом Фејсбук профилу видео гдје је изразио потребу да сумира протеклих неколико дана и јасно искаже своје мишљење о недавним насилним инцидентима који су потресли политичку сцену.

 

 

„Насиље не би требало да буде ичији избор, а поготово не избор представника власти на било ком нивоу“, написао је Нинковић, наглашавајући важност одговорног понашања и интегритета у политици.

У вези с недавним догађајима, Нинковић је изразио став да градоначелник треба да преузме одговорност за своја дјела и упути извињење осталим оштећеним особама.

„Мени извињење не треба, али мислим да је то најмање што градоначелник може да уради за остале оштећене у његовом насилном дјеловању“, истакао је Нинковић.

Додатно, предсједник Скупштине града је критиковао потезе градоначелника, указујући на злоупотребу ресурса грађана Бањалуке. Нинковић је истакао да су неки од злоупотријебљених ресурса, попут столице и возила, заправо имовина грађана Бањалуке, те да њихово неовлаштено кориштење представља неприхватљиво понашање.

„Никоме, па ни вашем шефу Клуба, ни вашим члановима Клуба није било јасно због чега сте увели људе, односно због чега сте злоупотријебили одређени дио људи, увели их у сали и довели ове људе у ситуацију да им се псују мајке, сестре и жене и тако даље“, навео је Нинковић, осуђујући такво понашање.

Он је нагласио да не би требало да се дозволи да се грађани, поготово унутар институција, обрачунавају на такав начин, подсјећајући градоначелника да поштује институције и грађане.

 

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести