НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Ђајић:Борци су часна популација и нико од њих није отишао на ратиште да би данас неко њима трговао

08/03/2022

Сједница Народне скупштине Републике Српске на којој ће се расправљати о правима бораца биће одржана у сриједу 9.марта. Тим поводом народни посланик у Народној скупштини Владо Ђајић поручио је да је увијек на страни бораца те да осуђује начин на који опозиција у Републици Српској користи ову категорију за своје јефтине поене.

Владо Ђајић

„Мислим да нема компетентније особе у Скупштини да разговара о правима бораца од мене. Био сам и сам учесник рата од септембра 1991. године и знам како је провести у рову, на ратишту, гледати страдале и рањене. Многе сам спашавао. Знам шта ти људи заслужују. Апсолутно сам за повећање стандарда и статуса свих бораца и породица погинулих“, рекао је Ђајић.

Он каже да ни једног тренутка није злоупотријебио борце како су то поједини представљали. Борци су часна популација, каже Ђајић.

,,Ни једног тренутка нисам злоупотријебио борце. Иако сам предсједник Градског одбора СНСД-а нисам их звао да се учлањују у партију нити сам рекао да ћу се борити за њихова права ако буду чланови партије у којој сам ја. Борци су часна популација и нико од њих није отишао на ратиште да би данас неко њима трговао. Они су створили Републику Српску и обавеза свих нас је да пронађемо могућности да они имају што квалитетнији живот“, рекао је Владо Ђајић.

Народни посланик и директор УКЦ-а Републике Српске Владо Ђајић најавио је да ће ускоро заједно са свим љекарима са УКЦ-а радити на праведнијем правилнику о расподјели новчаних средстава за све борце, а у којем ће бити укључени и сви борци, као и инвалиди.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести