НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Додик: Кукавчки чин опозиције, не интересују их грађани Српске

20/05/2024

СНСД се одазвао позиву на данашњи састанак, јер је заинтересован за судбину Републике Српске, рекао је лидер ове странке и предсједник Српске Милорад Додик на конференцији за новинаре.

 

 

Норамло је да постоје различита мишљеља по многим питањима, али окупили смо се око националног питања – навео је Додик након састанка.

Истакао је да се опозиција понаша кукавички, јер нису дошли на састанак.

– Очигледно их не интересују грађани Српске. Српска ће одбранити свој уставни положај и имамо право да бирамо и да будемо бирани. Знали смо да опозиција неће доћи на састанак, јер нису хомогенизовани око заједничког програма, већ око програма наметнутог од стране страних амбасада – навео је Додик.

Истакао је да су солидарност и заједништво кључни фактор опстанка Српске.

– Али неки су спремни да прихвате наметања неизабраног странца који жели да диктира изборни процес. Као предсједник СНСД се залажем за бојкот избора, под условом да то буде резултат консензуса представника свих политичких партија у Српској – додао је Додик.

Нагласио је да је намјера састанка била да се са представницима опозиционих партија изгради заједнички став по питању изласка на локалне изборе.

– Опозиција је прихватила подаништво Шмиту и политичком Сарајеву – навео је Додик.

У Народној скупштини Републике Српске одржан је састанак предсједника странака са сједиштем у Српској, које имају посланике у Парламенту и одборнике у скупштинама градова о Изборном закону и договору о наступу на локалним изборима.

Састанку су присуствовали лидери СНСД-а Милорад Додик, Уједињене Српске Ненад Стевандић, Демоса Недељко Чубриловић, те представници Социјалистичке партије Срђан Тодоровић, СПС-а Максим Скоко, те странака владајуће већине које имају одборнике у локалним скупштинама.

Представници опозиционих странака нису се одазвали позиву предсједника Народне скупштине Републике Српске Ненада Стевандића и нису присуствовали састанку.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести