НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Предсједник Српске: Нови „Бљесак“ се неће десити, нисмо више наивни

01/05/2025

У Градишци је обиљежено 30 година од погрома над 15.000 Срба из Западне Славоније у хрватској акцији „Бљесак“, када је убијено најмање 283 Срба, међу којима 12 дјеце.

 

 

 

– Обиљежавамо у задњих 10 година велике и важне датуме у српској историји, углавном су то тужни скупови. Изражавамо тугу и желимо нешто да научимо из свега овога – рекао је предсједник Републике Српске Милорад Додик.

Рекао је да смо били наивни, и да нас та наивност нас прати кроз историју.

– У Западној Славонији вјеровали смо у Уједињене нације, које су потпуно тада стале на страну Хрватске. Навело нас је да нашу дјецу не учимо шта се тамо десило, а то је грешка. Само онај нардо који изгуби своја сјећања поново може бити нападнут. Како каже предсједник Србије Александар Вучић, Србија и Република Српска нападнути су и изнутра и извана – навео је Додик.

Истакао је да је Србија данас нападнута обојеном револуцијом.

– А многи и не знају шта се тамо дешава. Студенти и ђаци су изгубили годину дана свог школовања због инаћења – рекао је Додик.

Навео је да заједнички циљ свих бошњачких партија јесте да се укине Републике Српска.

Нермин Никшић, премијер ФБиХ рекао је да је он за БиХ без ентитета, и за једног предсједника. И они сви тако размишљају, било лијево или десно оријентисани – рекао је Додик.

Истакао је да остаје на одбрани Српске.

– Поносан сам на људе око себе. Ово говорим зато што не желим да нам се деси неки нови „Бљесак“ – рекао је Додик.

Истиче да је опасност огромна.

– Запад је систематски радио 30 година да нас почисти. Уколико се не врати сњве на изворни Дејтон, ми ћемо отићи из БиХ. Немамо никакве шансе да наши потомци мирно живе у монструмској БиХ – навео је Додик.

 

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести